Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Jan Bocheński   W co się bawić? W co się bawić?
0

W co się bawić? W co się bawić?

Tekst będzie rozwijany w miarę pisania, dlatego warto zaglądać co tydzień. Będzie też kolorowany.

- Działalność społeczna, może być znakomitą zabawą i relaksem. Jest to także realizacja swojego powołania do zmieniania świata na lepsze.

- Na czym ona może polegać?

- Myślę że warto zacząć od modlitwy i podpisywania petycji w internecie. Potem można pisać maile do różnych firm i instytucji, kolejny krok to wyjście z domu i udział w manifestacjach w słusznej sprawie.

- Czy możesz to rozwinąć?

- Bardzo chętnie. Przykładem pierwszego rodzaju działania była akcja w obronie czeskiego misjonarza aresztowanego w Sudanie prowadzona na moim blogu. W krótkim czasie, myślę że przedewszystkim dzięki modlitwie czytelników bloga (i nie tylko) oraz licznym podpisom pod petycją do ONZ został on zwolniony. Było to dla mnie źródłem ogromnej radości. Szerzej opisuje sprawę tutaj (link)

- Czytałem pewien komentarz do Twojego bloga. Autorka proponuję w nim abyś zajął się szeregiem dobrych incjatyw.

- Postaram się odpowiedzieć na ten komentarz na końcu tego tekstu. Na razie zaznaczę że uważam że życia należy bronić na każdym etapie. Nie tylko dzieci poczętych, ale także dzieci, dorosłych, niepełnosprawnych, wolności sumienia oraz środowiska duchowego. Podejmuję w tych sprawach szereg inicjatyw o których piszę na tym blogu.

- Zacznijmy może od najbardziej do zaakceptowania przez ekologów. Co to za akcja "Twoje miasto w kwiatach?"

- To zachęta do udziału w konkursach na ogródki przydomowe i ukwiecone balkony. Na razie wiem o takim konkursie w Warszawie. Więcej można przeczytać tutaj (link)

- A co to za akcja "Stop CETA"?

- To bardzo cenna incjatywa obrony naszego kraju przed rządami wielkich korporacji oraz szkodliwą żywnością kanadyjską i amerykańską.

- Uczestniczyłem nawet w manifestacji w tej sprawie. Więcej o zagrożeniach związanych w CETA piszę w artykule na portalu Święto Stworzenia (link). Możesz też od razu podpisać petycję w tej sprawie do Sejmu której autorem jest Komitet STOP CETA (tu jest link)

-Niedawno ruszyła akcja modlitewna w intencji
wszystkich którzy wzięli kredyty we frankach szwajcarskich i wpadli w pułapkę zadłużenia.
Tu jest link do opisu akcji

-Kolejna akcja to zachęcanie autorów wyszukiwarek
komunikacji miejskiej do dostosowania ich do
potrzeb osób niepełnosprawnych. W jednym wypadku - ZTM Warszawa akcja zakończyła się sukcesem (czekamy na nową wyszukiwarkę)
Można napisać jeszcze do firmy "Jak dojadę"

(Tu jest link do omówienia tematu).

-Inna zakończona sukcesem sprawa to protest 
ws. ośrodka dla małych dzieci "Tuli Luli" w Łodzi.
Został on rozparzony pozytywnie. Więcej piszę o tym we wpisie na blogu 

Ten wpis czytano 31 razy.
Odsłon: 29563
Jan Bocheński
Kiedyś pisywałem teksty ekologiczne i pro-life w prasie ekologicznej. Potem opublikowałem tu moją polemikę dot. dyskusji światopoglądowych w środowisku ekologicznym. Obecnie piszę o aktualnościach pro-life i ekologicznych. Zachęcam do zmieniania świata na lepsze.
<< Czerwiec 2017 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »