Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Jan Bocheński   Misja franciszkańska w Aleppo
0

Misja franciszkańska w Aleppo

Alert proszę o modlitwę o Pokój między Koreą Północną a Południową, Japonią i USA. Obecnie wszystkie te kraje dążą do wojny (poniżej link)

http://jan-bochenski.blog.ekologia.pl/walka-o-pokoj-z-bronia-w-reku,2370

800 lat temu w roku 1217 roku franciszkanie udali się do Ziemi Świętej. W 1219 roku św. Franciszek uzyskał zgodę Sułtana na zakładanie niewielkich wspólnot opiekujących się miejscami świętymi wiary chrześcijańskiej i przyjmujących pielgrzymów. Od tego czasu franciszkanie są obecni w Ziemi Świętej.

Franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej swoim zasięgiem obejmuje kraje, które tworzą jakby łuk we wschodniej części Morza Śródziemnego, czyli Izrael, tereny Autonomii Palestyńskiej, Jordanię, Egipt, Syrię, Liban, Cypr i Rodos.

Zakonnicy nie mieszają się do polityki, ale służą ludziom. Szczególnie w Syrii, w tym w Allepo gdzie toczy się wojna. W jednym z zakonów ocaloło ujęcie wody podziemnej, w związku z tym zakonnicy rozdają wodę okolicznej ludności. Ustawiają się długie kolejki. Rozdają też żywność, przyjmują też pod swój dach uchodźców wojennych. Nie dzielą ludzi na katolików, prawosławnych, czy muzułmanów, każdemu człowiekowi w potrzebie służą pomocą.

Obecnie ponieważ w związku z wojną w Syrii potrzeby są naprawdę wielkie zwrócili się do wiernych i wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc.

Jak można pomóc? Możliwości jest wiele:

Można złożyć ofiarę na Komisariat Ziemi Świętej.

Można zaprenumerować w cenie 30 złotych za rok kwartalnik "Ziemia Święta"

Można wreszcie wybrać się wraz z franciszkanami na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. 

Wszystkie informację można znaleźć na stronie Komisariatu Ziemi Świętej. Nie podaje bezpośrednich linków aby czytelnicy włożyli trochę trudu w odnalezienie potrzebnych informacji. Dzięki temu ich radość będzie większa.

http://www.terrasancta.pl

Ten wpis czytano 11 razy.
Odsłon: 31625
Jan Bocheński
Kiedyś pisywałem teksty ekologiczne i pro-life w prasie ekologicznej. Potem opublikowałem tu moją polemikę dot. dyskusji światopoglądowych w środowisku ekologicznym. Obecnie piszę o aktualnościach pro-life i ekologicznych. Zachęcam do zmieniania świata na lepsze.
<< Wrzesień 2017 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »