Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Jan Bocheński   Jak protestować w Warszawie?
0

Jak protestować w Warszawie?

Alert można poprzeć niezwykle piękną osobistą
petycję do Pani Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Watz lub napisać własną petycję ws. odwołania przestawień "klątwy" do 28 kwietnia 2017 roku.

- Aby napisać własną petycję klikamy kwadracik "Nowa petycja"

-Aby poprzeć istniejącą petycję odnajdujemy na stronie 2 lub dalszej petycję z 22 lutego 2017 i klikamy kwadracik "Podpisz petycje"

https://petycje.um.warszawa.pl/petycje.php

Alert - Akcja pisania Maili do FreshMail i Matras Księgarnie.

"Wojownicy Pana nie zabijają - walczą Miłością - Duchową Amunicją" Możesz napisać protest. Ciekawe kiedy dostaniesz odpowiedź? 

Ostatnie wydarzenia w Warszawie budzą oburzenie. Chodzi o spektakl "Klątwa". Przedmiotowo traktuje kobiety, obraża uczucia religijne ale przede wszystkim obraża Pana Boga i profanuje Krzyż - znak naszego zbawienia. Czy rzeczywiście nic nie możemy zrobić? Otóż nie, możemy pomodlić się i zaprotestować. Modlitwa, czy też otwarcie się na Miłość Bożą, jest konieczna. Protest bowiem, aczkolwiek może być stanowczy powinien być uprzejmy. A o tym trudno pamiętać gdy człowiek jest oburzony. Niestety nie wszyscy to rozumieją.

W  sprawie spektaklu "Klątwa" można też podpisać
petycję do władz Warszawy w internecie "Żądanie zaprzestania łamania prawa w Teatrze Powszechnym" oraz 
drugą petycję na stronie citizengo.org (link) oraz trzecią petycję na stronie protestuj.pl (link) 

Kolejny krok, to skorzystanie ze świetnego systemu zgłaszania wniosków i awarii w Warszawie.

Zgłaszanie interwencji do władz Warszawy (link)

Najpierw wybieramy rodzaj zdarzenia (gdy nic nie pasuje mamy obrazek inne) a potem wpisujemy adres w Warszawie który związany jest z naszym protestem. Adres Teatru Powszechnego to J.Zamoyskiego 20. Warto zgłaszać interwencje - możemy domagać się odwołania dalszych przedstawień planowanych na kwiecień.

W dalszym ciągu podajemy opis sprawy (warto pamiętać o formach grzecznościowych "Szanowni Państwo" oraz "z wyrazami szacunku") i podajemy nasze dane to jest imię, nazwisko, telefon i maila. Zaznaczamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych, odpowiadamy na kilka pytań i wysyłamy protest. Możemy liczyć na odpowiedź Władz Miasta Warszawy. To działa! Kontynuując sprawę piszemy kolejny protest w systemie, zaznaczamy numer poprzedniego zgłoszenia.

Mój protest zgłosiłem w piątek 23 lutego 2017 roku.
Długo nic się nie działo. Wreszcie 10 marca 2017 roku czyli po 15 dniach, otrzymałem odpowiedź. Bardzo się ucieszyłem bo tytuł maila brzmiał obiecująco: w sprawie "Klątwy". Może władze Warszawy postanowiły odwołać dalsze przedstawienia? Niestety na razie nic z tego.
Poproszono mnie o skontaktowanie się z biurem Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy 
podając maila Sekretariat.BKU@um.warszawa.pl

Oczywiście napisałem maila 12 marca 2017 roku,
aby otrzymać odpowiedź podałem swój adres zamieszkania (jest to wymóg urzędowy). Ku mojemy wielkiemu zdumieniu otrzymałem odpowiedź którą wysłano mailem 31 marca 2017 roku czyli po 19 dniach. Z odpowiedzi wynika że teatry są niezależne w ustalaniu repertuaru, a dotację uchwala Rada Miasta Warszawy. 

A zatem nie zrażony napisałem 16.04.2017 a.D.
do Biura Rady Miasta Warszawy na następujące adresy sekretariat.br@um.warszawa.pl oraz
krozek@um.warszawa.pl oraz ezakowicz@um.warszawa.pl a także z prośbą o przekazanie Komisji Kulury i Promocji Miasta bkociolek@um.warszawa.pl
Wnioskuję o odebranie Teatrowi Powszechnemu statusu Teatru Miejskiego i dotacji oraz odwołanie jego Dyrektora a także zajęcie krytycznego stanowiska wobec przedstawienia "Klątwa" w specjalnej uchwale Rady Miasta Warszawy.
Czekam na odpowiedź. Pisząc na te maile oczywiście trzeba podać adres zamieszkania. I poprosić o odpowiedź w formie elektronicznej (o czym zapomniałem, postaram się poprawić :)
Na razie nie otrzymałem odpowiedzi.

Mam też konto w systemie www.epuap.gov.pl
I tam też napisałem. Aby to zrobić w systemie Epuap najpierw rejestrujemy się na podanej wyżej stronie a następnie potwierdzamy nasze konto idąc do wybranego punktu z dowodem osobistym. Potem możemy  napisać "pismo ogólne do podmiotu publicznego" o nazwie  "Miasto Stołeczne Warszawa" to zdecydowanie najbardziej skuteczna
forma kontaktu z urzędem. 


Zachęcam czytelników aby napisali protesty
wszystkimi trzema sposobami jednocześnie prosząc o odpowiedź w wersji elektronicznej (jako ekolodzy). Ciekawe kto najszybciej otrzyma odpowiedź? Zachęcam do zamieszczenia protestów jak i informacji o datach odpowiedzi w komentarzach.

Oczywiście aby protestować przeciwko wydarzeniom które dzieją się w Warszawie nie trzeba być mieszkańcem tego pięknego miasta.

W sobotę 4 marca 2017 roku wziąłem udział
w modlitwie pod pod Teatrem Powszechnym.
Uczestnicy modlitwy symbolicznie odwrócili się
plecami do teatru przepraszali Pana Boga za bluźnierstwa i modlili się o Miłosierdzie Boże
dla Reżysera, Dyrektora i Aktorów a także władz miasta Warszawy, które zachowują bierność mimo
że mogą podjąć dobre działania.

Modlitwa

Modlitwa przebłagalna jest kontynuowana. Może ją podjąć każdy z nas (nie tylko wierzący) na znak solidarności z Panem Bogiem. Zachęcam do odmówienia w poniedziałek 6.03.2017 roku o godz. 19.00 Koronki do Miłosiedzia Bożego. Tam gdzie jesteśmy. Koronkę odmawia się na Różańcu, nie jest to jednak konieczne. Jak odmawiać jest napisane tutaj (link) 

Tutaj  można odmówić z komputerem: 

1.Koronka_do_Miłosierdzia_Bożego_wstep_i_pierwsza_dziesiatka

2.kolejna_dziesiatka

Uwaga jeśli ktoś nie jest katolikiem może odmówić skrócone wyznanie wiary.

"Wierze w Ciebie Boże żywy, 
w Trójcy Jedyny, prawdziwy!
Wierze w coś objawił Boże 
Twe Słowo mylić nie może!"

A jeśli ktoś nie jest chrześcijaninem tylko:
"Wierzę w Ciebie Boże Żywy!

14.03.2017 roku w ten wtorek od 18.30
modlitwa przebłagalna za profanacje Krzyża w jednym z warszawskich teatrów, miała miejsce w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

W związku ze sztuką "Klątwa" Radiowa Dwójka wycofała swój patronat nad Teatrem Powszechnym.
Wyrażam tu moje uznanie dla tej stacji radiowej.
Zachowali się jak trzeba, i to z własnej inicjatywy.
Możemy im za to podziękować pisząc maila na 
adres: dwojka@polskieradio.pl

Zamierzam zachęcić inne firmy współpracujące z teatrem do zerwania z nim współpracy. Zachęcam do tego też czytelników. Są to następujące firmy będące patronami medialnymi Teatru Matras Księgarnie (formularz kontaktowy) do tej firmy warto napisać się że cieszymy się że firma nie popiera obrażania uczuć religijnych i prosimy aby dałą temu wyraz wycofując patronat medialny nad Teatrem Powszechnym. Możemy też napisać do Firmy Fresh Mail (formularz kontaktowy)

Jako temat wybieramy "Sugestia lub zgłoszenie błędu"

Oto przykładowy protest do firmy Fresch Mail.
Warto go napisać, bo jest szansa na pozytywną odpowiedź. Ja otrzymałem odpowiedź jeszcze tego samego dnia. Wynika z niej że treść mojego protestu przekazano osobom odpowiedzialnym
za podejmowanie decyzji w tej sprawie.

Szanowni Państwo,


Są Państwo patronem medialnym Teatru Powszechnego. Tymczasem Teatr ten obraża Pana Boga, przez profanację Krzyża, wizerunku Jana Pawła II, w pornograficznym przedstawieniu "Klątwa". Proszę o rozważenie wycofania patronatu nad Teatrem Powszechnym, gdyż pozostawienie patronatu może powodować wrażenie że popierają Państwo to co dzieję się w Teatrze. Zachęcam do zdecydowanego opowiedzenia się za kulturą spotkania którą głosi Papież Franciszek.

z wyrazami szacunku
(podpis) 
PS. Proszę o przekazanie mojego maila wszystkim decydującym w tej sprawie Osobom.

Tu również zachęcam do publikowania zdecydowanych i uprzejmych protestów w kometarzach. Pamiętajcie o modlitwie przed napisaniem protestu. Każdy może się modlić po swojemu. Pokój i Dobro.

W piątek 21 kwietnia 2017 a.D. pod Teatrem Powszechnym w Warszawie miało miejsce ważne wydarzenie. Wyrazy uznania dla jego uczestników za stanowczą i pokojową formę protestu. Dedykuję im piosenkę zespołu WZN "Obudź się Polsko..."

Ten wpis czytano 122 razy.
Odsłon: 27718
Jan Bocheński
Kiedyś pisywałem teksty ekologiczne i pro-life w prasie ekologicznej. Potem opublikowałem tu moją polemikę dot. dyskusji światopoglądowych w środowisku ekologicznym. Obecnie piszę o aktualnościach pro-life i ekologicznych. Zachęcam do zmieniania świata na lepsze.
<< Kwiecień 2017 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »