Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Jan Bocheński   Jak pokonać "klątwę" Błogosławieństwem?
0

Jak pokonać "klątwę" Błogosławieństwem?

Konkurs na aktywność pro-life na moim blogu (link)

We środę 19 kwietnia 2017 roku o godzinie 19.00 w kawiarni "Docelowo" w Warszawie ul. Marszałkowska 34/50 odbyło się spotkanie poświęcone reakcji zwolenników cywilizacji Życia i Miłości na przestawienie "klątwa" które obraża Pana Boga, Jana Pawła II i uczucia religijne oraz wzywa do popełniania przestępstw przeciwko życiu pewnego polityka i dzieci poczętych.

Spotkanie było szersze niż przedstawiłem w zaproszeniu, dotyczyło ogólnie promocji dobra, czemu ma służyć kultura. Omówione zostały cenne inicjatywy uczestników.

Tak naprawdę największą bronią w walce duchowej jest modlitwa i moc świadectwa. Nie można też oceniać ani osądzać naszych przeciwników ideowych co wypływa wprost z Ewangelii. Pan Jezus zabraniał nazywać kogokolwiek "bezbożnikiem". Natomiast warto protestować gdy ktoś czyni zło i upominać osoby które to czynią albo wspierają (tak jak władze miasta Warszawy). 

O tym nie było mowy ale wydaje się bezcelowe apelowanie do reżysera przestawienia i dyrekcji teatru, gdyż niemal napewno nie przyniesie efektu.

Można i należy pisać do władz Warszawy i niektórych partnerów Teatru Powszechnego, takich jak FreshMail i Księgarnie Matras. Co ciekawe, Przewodniczący Wydziału Kultury Miasta Warszawy określił przestawienia "klątwa" w swoim wpisie na tweeterze jako wspaniałe. Na pytanie od radnego co takiego jest w nim wspaniałego? - nie odpowiedział.

Osoby które chciałyby zaprotestować przeciwko przedstawieniu "Klątwa" zapraszam do lektury aktualizowanego na bieżąco mojego wpisu Jak protestować Warszawie? (link)

W piątek 21 kwietnia 2017 a.D. pod Teatrem Powszechnym w Warszawie miało miejsce ważne wydarzenie. Wyrazy uznania dla jego uczestników za stanowczą i pokojową formę protestu. Dedykuję im piosenkę zespołu WZN "Obudź się Polsko..."


Ten wpis czytano 35 razy.
Wypowiadasz się jako: niezalogowany

Dlaczego warto się zalogować?

  • Uzyskasz prosty dostęp do narzędzi portalu
  • Zautoryzujesz swoje wypowiedzi, stały NICK
  • Spopularyzujesz swoją osobę, AVATAR

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Dołączysz do społeczności ekologia.pl
  • Otrzymasz własną galerię i blog
  • Poznasz nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach
Zaloguj sięZarejestruj się
Podpis:
Ocena:
  
Odsłon: 27714
Jan Bocheński
Kiedyś pisywałem teksty ekologiczne i pro-life w prasie ekologicznej. Potem opublikowałem tu moją polemikę dot. dyskusji światopoglądowych w środowisku ekologicznym. Obecnie piszę o aktualnościach pro-life i ekologicznych. Zachęcam do zmieniania świata na lepsze.
<< Kwiecień 2017 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »