Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Jan Bocheński   Jak pokonać "klątwę" Błogosławieństwem?
0

Jak pokonać "klątwę" Błogosławieństwem?

Alert 13 maja 2017 a. D. sobota modlitwa przebłagalna w rocznicę Objawień Fatimskich.
Więcej informacji pod tym linkiem

We środę 19 kwietnia 2017 roku o godzinie 19.00 w kawiarni "Docelowo" w Warszawie ul. Marszałkowska 34/50 odbyło się spotkanie poświęcone reakcji zwolenników cywilizacji Życia i Miłości na przestawienie "klątwa" które obraża Pana Boga, Jana Pawła II i uczucia religijne oraz wzywa do popełniania przestępstw przeciwko życiu pewnego polityka i dzieci poczętych.

Spotkanie było szersze niż przedstawiłem w zaproszeniu, dotyczyło ogólnie promocji dobra, czemu ma służyć kultura. Omówione zostały cenne inicjatywy uczestników.

Tak naprawdę największą bronią w walce duchowej jest modlitwa i moc świadectwa. Nie można też oceniać ani osądzać naszych przeciwników ideowych co wypływa wprost z Ewangelii. Pan Jezus zabraniał nazywać kogokolwiek "bezbożnikiem". Natomiast warto protestować gdy ktoś czyni zło i upominać osoby które to czynią albo wspierają (tak jak władze miasta Warszawy). 

O tym nie było mowy ale wydaje się bezcelowe apelowanie do reżysera przestawienia i dyrekcji teatru, gdyż niemal napewno nie przyniesie efektu.

Można i należy pisać do władz Warszawy i niektórych partnerów Teatru Powszechnego, takich jak FreshMail i Księgarnie Matras. Co ciekawe, Przewodniczący Wydziału Kultury Miasta Warszawy określił przestawienia "klątwa" w swoim wpisie na tweeterze jako wspaniałe. Na pytanie od radnego co takiego jest w nim wspaniałego? - nie odpowiedział.

Osoby które chciałyby zaprotestować przeciwko przedstawieniu "Klątwa" zapraszam do lektury mojego wpisu Jak protestować Warszawie? (link) zachęcam aby podjąć trud napisania tych protestów. Jest nadzieja na pozytywny oddźwięk ze strony firmy Fresh Mail oraz Matras Księgarnie.
Co do władz Warszawy to warto zaprotestować jednak chyba mają one inną politykę...

Jest szansa na pozytywne stanowisko firmy
Fresh Mail, zależy to także od Ciebie 
(nadal czekamy na odpowiedź tej firmy)

1. Pomódl się dowolną modlitwą w intecji tej firmy
(propozycje modlitw na końcu także do słuchania)

2. Napisz maila do firmy Fresh Mail (link)
wzór maila pod koniec linkowanego tesktu.

W piątek 21 kwietnia 2017 a.D. pod Teatrem Powszechnym w Warszawie miało miejsce ważne wydarzenie. Wyrazy uznania dla jego uczestników za stanowczą i pokojową formę protestu. Dedykuję im piosenkę zespołu WZN "Obudź się Polsko..."

Wydaje mi się że teraz najlepszymi działaniami są modlitwa i czyn dlatego będę zachęcał do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, i kto może Różańcem w intencji osób blokujących wejście od teatru oraz widzów tych pożałowania godnych spektakli w czasie ich trwania.

Proszę zagladać postaram się ogłaszać modlitwę 
w dniu przedstawienia wieczorem. 

Modlitwę podjąć każdy z nas (nie tylko wierzący) na znak solidarności z Panem Bogiem. 

A oto linki do modlitw:

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Różaniec (długie wprowadzenie można pominąć)

Odmawiamy tylko część Różańca Świętego przewidzianą na dany dzień zgodnie z zasadami podanymi w encyklice "Rosarium Virgine Marie"
autorstwa Jana Pawła II

Uwaga: jeśli ktoś nie jest Katolikiem może zamiast "Wierzę w Boga..." odmówić skrócone wyznanie wiary lub tylko Jego pierwszy wers...

"Wierze w Ciebie Boże Żywy 
w Trójcy jedyny prawdziwy,
wierze w coś objawił Boże
Twe słowo mylić nie może"

Dla osób które chciałby pomodlić się słuchając tych modlitw odmawianych w komputerze podaje linki

Koronka do Miłosierdzia Bożego (śpiewana)

Koronka do Miłosierdzia Bożego (mówiona)


Różaniec (mówiony i śpiewany naprzemiennie)

Różaniec (mówiony na każdy dzień tygodnia)

Oczywiście rozważania do Różańca można czytać równolegle na podanej wyżej stronie.

14.03.2017 roku we  wtorek od 18.30

modlitwa przebłagalna za profanacje Krzyża w jednym z warszawskich teatrów, miała miejsce w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. 

27 maja w sobotę o godzinie 18.00 Krucjata Różańcowa zaprasza na obóz rycerski pod teatrem powszechnym w Warszawie ul. Zamoyskiego 20.
Będzie modlitwa i czyn. 

Stop Klątwie

Ten wpis czytano 137 razy.
Odsłon: 28794
Jan Bocheński
Kiedyś pisywałem teksty ekologiczne i pro-life w prasie ekologicznej. Potem opublikowałem tu moją polemikę dot. dyskusji światopoglądowych w środowisku ekologicznym. Obecnie piszę o aktualnościach pro-life i ekologicznych. Zachęcam do zmieniania świata na lepsze.
<< Maj 2017 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »