Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Jan Bocheński   Handel Ludźmi? Zdecydowanie Nie!
0

Handel Ludźmi? Zdecydowanie Nie!

Jest zimowy, śnieżny, nieco chłodny wieczór 2 lutego 2017 roku. Idę przepięknie oświetlonym Krakowskim Przedmieściem w Warszawie. Sceneria jak z bajki.
Nagle zatrzymuję się na moment, mimo że spieszę się do Kościoła. Widzę niewielką grupkę, ludzi coś jakby happenig. Ktoś przez mikrofon czyta Pismo Święte. Ktoś rozwija zieloną flagę wyrażającą nadzieję. Inne osoby stoją ubrane jak w zbroję w transparenty. Przybliżam się, zdołałem przeczytać trzy krótkie historię ofiar handlu ludźmi. Są one proste, jednak wzruszą największego twardziela. To dzieje się obecnie w XXI wieku? Tak, obecnie jest wiele form niewolnictwa i handlu ludźmi. Ruszam dalej mam już intencje do modlitwy...

Wiele osób walczy w obronie ofiar handlu ludźmi.
Są wśród nich katolicy zrzeszeni wokół sieci Bahkita.
Możesz dowiedzieć się więcej i wesprzeć ich działania w dowolnie wybranej formie. Wystarczy kliknąć:
(Tu jest link do sieci Bahkita) Ostrzegam że niektóre historie są bardzo dramatyczne, ale takie jest życie.

Jest zachęta do odmówienia 8 lutego 2017 roku o 3 rano Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji ofiar handlu ludźmi.

Można też modlić się wspólnie. Zapraszam do Warszawy do Kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu 3, w nocy z 3 na 4 lutego 2017 roku. O godzinie 21.00 rozpocznie się Msza Święta, a następnie dalsze modlitwy i świadectwa związane z tym problemem. Modlitwę zakończy Koronka do Miłosierdzia Bożego planowana na 2.00 w nocy. Będzie możliwość skorzystania z skromnego poczęstunku i gorącej herbarty w dolnym kościele. Będzie też wyświetlany film przeciwko niewolnictwu.

Proszę o wiadomości w komentarzach na temat podobnych inicjatyw w innych miastach.

Skąd nazwa Bakhita? To imię niewolnicy, która została stosunkowo niedawno ogłoszona świętą Kościoła Katolickiego. Możesz kliknąć obrazek - wtedy poznasz jej życiorys i niektóre powiedzenia.

Józefina Bakhita
Ten wpis czytano 136 razy.
Odsłon: 30809
Jan Bocheński
Kiedyś pisywałem teksty ekologiczne i pro-life w prasie ekologicznej. Potem opublikowałem tu moją polemikę dot. dyskusji światopoglądowych w środowisku ekologicznym. Obecnie piszę o aktualnościach pro-life i ekologicznych. Zachęcam do zmieniania świata na lepsze.
<< Sierpień 2017 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »