Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Jan Bocheński   Działajmy Razem - Zatrzymajmy in vitro w Warszawie
0

Działajmy Razem - Zatrzymajmy in vitro w Warszawie

W czwartek 8 czerwca 2017 roku przed godziną 15.00 Rada Warszawy zdecydowała o finansowaniu in-vitro w Warszawie.

Technologia in-vitro prowadzi do powołania do życia dodatkowych dzieci poczętych które albo giną od razy albo są zamrażane i po jakimś czasie niszczone. Dzieci poczęte w wyniku in-vitro bardzo często są chore. 

Wielu Warszawiaków i nie tylko napisało maile protestacyjne do radnych.

Tutaj znajdziemy adresy mailowe Radnych Warszawy

W innych zakładkach możemy zobaczyć do jakiego klubu dany Radny należy oraz z jakiego został wybrany okręgu wyborczego.

A zatem do dzieła! Brońmy dzieci poczętych w wyniku in vitro! 

Więcej informacji o in vitro

W sprawie oceny moralnej in vitro zabrał głos rzecznik prasowy Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Adrianik. Oto co powiedział:

"Wobec zamiarów Rady m. st. Warszawy i władz innych miejscowości w kwestii finansowania metody in vitro, należy przypomnieć negatywną ocenę moralną wszystkich form zapłodnienia pozaustrojowego, ponieważ są one pogwałceniem zasady ochrony życia ludzkiego i sprzeciwiają się wymogowi zachowania integralności osoby ludzkiej.

Poważne zastrzeżenia genetyków i neonatologów wskazują na konieczność wspierania leczenia przyczynowego niepłodności i bezpłodności małżeńskiej."

Radni "Prawa i Sprawiedliwości" głosowali przeciw in vitro (nieobecny był tylko jeden radny), stanowiło to 23 głosy. 

Radni "Platformy Obywatelskiej" (z wyjątkiem 9 osób nieobecnych na głosowaniu) głosowali za finansowaniem "in viro". Także za było 3 radnych niezależnych w tym Pior Guział z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Razem stanowiło to 35 głosów. Na razie brak protokołu i stenogramu z posiedzenia Rady Warszawy a byłyby to ciekawe dokumenty.

Wniosek wydaje się prosty aby zatrzymać in vitro
warto głosować w najbliższych wyborach samorządowych na kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej oraz inne sprawdzone osoby, na listę Prawa i Sprawiedliwości.

Ten wpis czytano 58 razy.
Odsłon: 30802
Jan Bocheński
Kiedyś pisywałem teksty ekologiczne i pro-life w prasie ekologicznej. Potem opublikowałem tu moją polemikę dot. dyskusji światopoglądowych w środowisku ekologicznym. Obecnie piszę o aktualnościach pro-life i ekologicznych. Zachęcam do zmieniania świata na lepsze.
<< Sierpień 2017 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »